Programma Nationale Sportweek 2026
Van vrijdag 18 september t/m zondag 27 september organiseert Nunspeet Beweegt de Nationale Sportweek. Tijdens deze week wordt aandacht besteed aan bestaande activiteiten en worden er verschillende activiteiten georganiseerd in de gemeente Nunspeet voor jong en oud.
In onderstaande poster is het overzicht te zien van alle activiteiten. Onder de poster volgt meer informatie over de inhoud hiervan.
Vrijdag 18 september
Loopfietsjesrace
Is jouw peuter of kleuter de snelste op zijn of haar loopfiets? Doe dan mee aan de leukste race van kinderen van 2 t/m 6 jaar!
Op vrijdag 18 september kunnen kinderen lekker rondracen op een speciaal uitgezet parcours. Het draait niet om wie de snelste is, maar vooral om plezier maken, bewegen en samen een leuke middag beleven.
Ervaring is niet nodig en de loopfietsjes en helmen staan klaar. En het leukste: iedereen krijgt na afloop een leuke beloning!
Praktische informatie:
- Datum: 18 september 2026
- Startlocatie: Beweegplein de Wiltsangh, Nunspeet
- Tijd: 14.30u – 15.30u
- Kosten: Gratis
- Aanmelden kan hier
Zaterdag 19 september
Handbike toertocht
Stap in de handbike en geniet van een gezellige en social ride door de Noord – Veluwe. Tijdens deze handbiketocht draait het niet om snelheid, maar om samen bewegen, ontmoeten en plezier maken. Of je nu ervaren bent of voor het eerst meedoet: iedereen is welkom.
De route voert langs mooie plekken en is geschikt voor verschillende niveaus. Onderweg is er ruimte om even te pauzeren, bij te praten en samen te genieten van de tocht. De tocht heeft een verharde ondergrond en het soort handbike maakt dus niet uit. Bij de start is een ruime parkeerplaats en een mindervalide toilet beschikbaar.
De handbiketocht is bedoeld voor iedereen die gebruikmaakt van een handbike en graag actief bezig is in een gezellige groep.
Praktische informatie:
- Datum: 19 september 2026
- Startlocatie: Sportpark de Wiltsangh, Nunspeet
- Starttijd: 10.00u – 11.00u
- Starttijd groepsrit: 10.30u
- Afstand: 20km of 40km, individueel of als groep
- Kosten: Gratis
- Aanmelden kan hier
Open training mountainbike bij TC De Volharding
Op zaterdag 19 september kan je aansluiten bij de open mountainbiketraining van TC De Volharding van 13.30 – 15.00 uur. De training start vanaf het Transferium en zal bestaan uit 1,5 uur vol techniek, verschillende snelheden, oefeningen en natuurlijk kilometers maken.
De training is geschikt voor verschillende niveaus en gericht op kinderen tussen de 7-18 jaar oud. Een fiets en helm is verplicht om deel te nemen aan de training. Deze zijn eventueel te huur bij het Outdoorcentrum.
Aanmelden kan door een mail te sturen naar jeugd@tcdevolharding.nl.
Maandag 21 september
Sportieve activiteit voor de gemeenteraad
Op maandag 21 september trappen we de dag sportief en gezond af met een gezamenlijk ontbijt. Alle gemeenteraadsleden zijn uitgenodigd om deze ochtend kennis te maken met het belang van een gezonde en actieve leefstijl én Sportbedrijf Nunspeet.
Na het ontbijt volgt een rondleiding door Sportief Recreatiecentrum De Wiltsangh. Natuurlijk blijft het niet alleen bij kijken: de ochtend wordt afgesloten met een sportieve activiteit, zodat de gemeenteraadsleden zelf ook in beweging komen.
Dinsdag 22 september
Buitenspelen in de wijk
Op dinsdag 22 september gaan we lekker naar buiten! Van 14.45-15.45 uur organiseren wij een gezellige en actieve middag buitenspelen bij het speelveld Prinses Beatrixschool in Hulshorst.
Kom samen met je vrienden, vriendinnen, broertjes of zusjes langs en doe mee met verschillende leuke sport- en spelactiviteiten. Van een potje voetbal tot andere actieve spellen: er is van alles te doen! Je hoeft je niet aan te melden en iedereen kan gewoon aansluiten.
Dus trek je sportieve schoenen aan, neem je vrienden mee en kom lekker bewegen, spelen en plezier maken in Hulshorst. Zien we jou op 22 september?
Volwassen GLI clinic EGYM
Ben jij op zoek naar een leuke en effectieve manier om in beweging te blijven? Dan nodigt Louwen & Muilwijk je graag uit voor hun EGYM-clinic!
Op dinsdag 22 september kun je van 17.00 – 18.00 uur de EGYM clinic volgen die wordt aangeboden door Louwen & Muilwijk. EGYM is een slimme en gebruiksvriendelijke manier van trainen waarbij de apparaten zich automatisch instellen op jouw niveau. Je traint veilig, efficiënt en werkt gericht aan kracht, conditie en een gezonde leefstijl. Een mooie aanvulling op jouw GLI-traject!
Tijdens deze clinic maak je kennis met het EGYM-concept, kun je de apparatuur uitproberen en ontdek je hoe dit jou kan helpen om jouw gezondheidsdoelen te bereiken.
Je kan je hier aanmelden voor de clinic.
Woensdag 23 september
Clinics voor basisscholen bij sportschool Nikites
Op woensdag 23 september volgen een aantal klassen van De Wingerd een sportieve clinic bij sportschool Nikites.
Tijdens deze clinic maken de kinderen op een leuke en laagdrempelige manier kennis met verschillende CrossFit-oefeningen.
Padeltoernooi groep 7-8 & klas 1-2
Op woensdag 23 september organiseren de CompeteClub Nunspeet en Nunspeet Beweegt, tijdens de Nationale Sportweek, een padeltoernooi van 14:00 tot 16:30 uur. Jongeren uit groep 7-8 & klas 1-2 kunnen in duo’s deelnemen. Samen met een vriend of vriendin maak je op een leuke en actieve manier kennis met padel.
Plezier, sportiviteit en samen bewegen staan centraal tijdens dit toernooi. Je hebt geen ervaring nodig en de materialen zijn aanwezig.
Let op: aanmelden is verplicht en er is plek voor maximaal 8 duo’s. Vol = vol!
Spelletjes tijdens recreatief zwemmen
Op woensdag 23 september wordt het recreatief zwemmen in De Wiltsangh extra sportief! Van 13.00 tot 17.00 uur worden er verschillende leuke spelletjes georganiseerd in het zwembad.
Basisschoolleerlingen uit de gemeente Nunspeet ontvangen via school een briefje van School van de Week. Met dit briefje kunnen zij op woensdag 23 september of zaterdag 26 september tegen een gereduceerd tarief komen zwemmen.
Een leuke kans om samen met vriendjes en vriendinnetjes een gezellige en actieve middag in het zwembad te beleven!
Donderdag 24 september
Mountainbikeclinics TC De Volharding
Op donderdag 24 september volgen een aantal groepen 7 en 8 van basisscholen uit de gemeente Nunspeet een sportieve mountainbikeclinic, aangeboden door TC De Volharding.
Tijdens de clinic maken de leerlingen op een leuke en actieve manier kennis met mountainbiken. Ze oefenen verschillende technieken, werken aan hun fietsvaardigheid en ervaren vooral hoe leuk het is om samen sportief bezig te zijn.
Jeu de Boules bij WOC Veluwse Heuvel
Elke donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur kun je bij WOC Veluwse Heuvel gezellig een potje jeu de boules spelen. Iedereen kan aansluiten en aanmelden is niet nodig.
Een leuke en ontspannen manier om samen in beweging te zijn en andere mensen te ontmoeten.
Vrijdag 25 september
Sportspullenbank
Sporten en bewegen moet voor iedereen mogelijk zijn! Daarom opent Nunspeet Beweegt tijdens de Nationale Sportweek opnieuw de Sportspullenbank.
In de Sportspullenbank vind je goede en herbruikbare sportkleding en sportmaterialen die een tweede leven verdienen. Inwoners uit de gemeente Nunspeet die het financieel lastig hebben, kunnen hier sportspullen kopen voor slechts €2,- per stuk.
De Sportspullenbank is geopend van 16.00 tot 17.00 uur in het sportcafé van Sportief Recreatiecentrum De Wiltsangh.
Kom gerust langs en kijk of er iets voor jou tussen zit. Zo zorgen we er samen voor dat iedereen mee kan doen!
Open les Better2Gether
Inclusief sporten voor iedereen uit de gemeenten Elburg, Oldebroek en Nunspeet; het kan bij Better2gether. Het maakt niet uit of je een beperking hebt of juist niet, want aan de sport- en beweegactiviteiten die aangeboden worden kan iedereen meedoen. Het aanbod is erg gevarieerd, er is genoeg fanatisme, maar bij Better2Gether streven ze vooral naar de lach op het gezicht! Binnen Better2gether proberen ze goed te luisteren naar de wensen en behoeften van de deelnemers. Het aanbod sluit daar ook zoveel mogelijk op aan. Als de wens en de mogelijkheid er is, dan kan een sportavond zelfs verzorgd worden door de deelnemers zelf.
In Nunspeet wordt er op vrijdagavond van 19.30 tot 20.30 uur in sporthal de Wiltsangh gesport. Lijkt het je leuk om mee te doen? Of om als vrijwilliger een rol te hebben bij deze unieke activiteit? Kom gerust langs!
Zaterdag 26 september
Sportspullenbank
Sporten en bewegen moet voor iedereen mogelijk zijn. Daarom opent Nunspeet Beweegt tijdens de Nationale Sportweek opnieuw de Sportspullenbank.
Bij de Sportspullenbank worden goede en herbruikbare sportkleding en sportmaterialen ingezameld en opnieuw aangeboden. Inwoners uit de gemeente Nunspeet die het financieel wat lastiger hebben, kunnen hier sportspullen kopen voor slechts €2,- per stuk.
De Sportspullenbank is geopend van 09.00 tot 10.30 uur in het sportcafé van Sportief Recreatiecentrum De Wiltsangh.
Kom gerust langs en kijk of er iets voor jou tussen zit. Zo geven we sportspullen een tweede leven én zorgen we er samen voor dat iedereen mee kan doen!
Spelletjes tijdens recreatief zwemmen
Op zaterdag 26 september wordt het recreatief zwemmen in De Wiltsangh extra sportief! Van 11.00 tot 16.00 uur zijn er in het zwembad verschillende leuke en sportieve spelletjes te doen.
Iedereen is welkom om te komen zwemmen. Basisschoolleerlingen uit de gemeente Nunspeet ontvangen via school een briefje van School van de Week. Met dit briefje kunnen zij op zaterdag 26 september tegen een gereduceerd tarief komen zwemmen.
Een leuke kans om samen met vriendjes en vriendinnetjes een gezellige en actieve middag in het zwembad te beleven!
Gehele week
Gratis proeflessen doelgroepactiviteiten in zwembad De Wiltsangh
Van 18 t/m 27 september kunnen nieuwe bezoekers kennismaken met één van de doelgroepactiviteiten. Ook huidige klanten met een badenkaart mogen een andere zwemactiviteit een keer uitproberen.
Bevalt de activiteit en schaf je een baden kaart aan of verleng je jouw huidige baden kaart? Dan ontvang je een leuk presentje van Sportbedrijf Nunspeet.
Je kan proeflessen volgen van:
- Aquasporten
- Meer Bewegen Voor Ouderen (MBVO)
- Banen zwemmen
- Beter leren banen zwemmen
- Zwangerschap zwemmen
- Ouder en kind zwemmen
Zie onderstaand rooster voor de dagen waarop de activiteiten plaatsvinden. Bekijk hier het online rooster voor de exacte tijden van de activiteit.